Urząd Gminy Milówka

Strona główna / Aktualności

Projekt e-Składka

2017-11-24, Piątek

Szanowni Państwo ,

od 1 stycznia 2018 r. przedsiębiorca będzie przekazywał wszystkie składki na jeden, indywidualny numer rachunku składkowego w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). Informację  o numerze tego rachunku dostanie z ZUS listem poleconym do końca 2017 r.

 Jeśli przedsiębiorca do końca grudnia 2017 r. nie otrzyma informacji o numerze rachunku składkowego albo zgubi list, powinien zgłosić się w ZUS albo zadzwonić do Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS (nr tel. 22 560 16 00). Jeśli nie będzie znał numeru rachunku składkowego nie opłaci w 2018 r. składek. Dotychczasowe rachunki będą zamknięte.

 Gdy przedsiębiorca będzie miał długi składkowe, to wpłata na indywidualny numer rachunku składkowego pokryje najstarszą należność. Może to spowodować zadłużenie za bieżący okres co wpłynie, m.in. na prawo do zasiłku chorobowego. Przedsiębiorca podlega dobrowolnemu ubezpieczeniu chorobowemu tylko jeśli opłaca składki w terminie i w pełnej kwocie. Przedsiębiorca, który ma problemy finansowe i nie jest w stanie w całości spłacić zaległych składek powinien zwrócić się do ZUS. Z Zakładem można podpisać umowę o ratalną spłatę zadłużenia. Taka umowa zapewni objęcie ubezpieczeniem chorobowym i prawo do świadczeń.

 Przedsiębiorca może skorzystać także z wyszukiwarki Numeru Rachunku Składkowego (NRS), która udostępniona została pod adresem  www.eskladka.pl  

Więcej informacji na temat e-Składki znajduje się na stronie internetowej www.zus.pl/eskladka. W przypadku dodatkowych pytań i wątpliwości przedsiębiorca może zgłosić się również do najbliższej jednostki ZUS albo połączyć z konsultantem COT.

 Zapraszamy również na szkolenia, z tego zakresu, organizowane w naszym Oddziale: „e-Składka – nowy wymiar rozliczeń”.

 

  Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
Kategoria: Powiązane pliki [ 3 ]
e-Składka_Broszura.pdf e-Składka_Broszura.pdf 17-11-24 14:59 1.09MB e-Składka_Broszura.pdf pobierz
e-Składka_ulotka.pdf e-Składka_ulotka.pdf 17-11-24 15:00 148.82KB e-Składka_ulotka.pdf pobierz
Zaproszenie na szkolenie_eSkładka.pdf Zaproszenie na szkolenie_eSkładka.pdf 17-11-24 15:00 613.51KB Zaproszenie na szkolenie_eSkładka.pdf pobierz

  • Urząd
  • Gmina
  • Aktualności
  • Turystyka
  • Kultura
  • MTB XC 2018
  • Ochrona Danych Osobowych
  • Adaptacja budynku starej remizy strażackiej w Milówce
  • Projektowanie stron: IntraCOM.pl